:: Admin
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 200
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: mam to wiedzieć?
|
OTO studio & Plateaux pres.. :
_Co:
PARTY CRASH
special edition / import
_Kiedy:
13-04-2007 / piątek /
_Dj's:
FRIVOLOUS / karloff / backgound / ~scape / [Canada] - Live !
ESMONITESSO / plateaux / [Toruń]
105 L / mekkatech soundsystem / audioport /
KRZYSZTOF BARAN / transfigurato cru: / OTO studio / absurd /
SKAWSKI / trampolina / OTO studio /
_Gdzie:
STARE MURY / RYNEK 16 / CHRZANÓW
_Muza:
minimal / micro / nu electronic / dub tech../ ...itp..
_Start:
21:00
_Wstęp:
30 ZŁ (bilet + promo CD)
UWAGA ! :
Przedsprzedaż biletów !
Ilość wejściówek bardzo ograniczona (ok. 70) !
Rezerwacji można dokonywać na adres mail: [link widoczny dla zalogowanych]
FRIVOLOUS:
Gdyby stać się na chwilę szkolnym nauczycielem, najłatwiejszym wydaje się połączyć niezwykłe zachowanie Daniela Gardnera z ułomnością, niezdolnością do nauki; ale byłaby to także pierwsza z serii nieudanych prób kategoryzacji tego niedefiniowalnego młodego artysty.
Posiłkując się dalej wątkiem szkoły - ten młody mieszkaniec Vancouver zawsze otrzymywał co najwyżej przeciętne oceny, aż do semestru, kiedy to jeden przedmiot dał impuls, by wreszcie intensywnie uczestniczyć w zajęciach: Kompozycja w Muzyce Elektronicznej. Nagle posypały się najlepsze oceny. Był to także sposób, by złączyć oczarowany młody umysł z przeszło dekadą nieznośnej nauki gry na fortepianie.
W 1996 roku, przeciągnięty już na stronę parkietów i brzmienia Detroit, 16letni Frivolous angażuje się w długoletni związek miłosny z płytą winylową i zaczyna swoją pierwszą cotygodniową rezydencję w klubach na przedmieściach Vancouver. Po dwóch zupełnie bezproduktywnie spędzonych latach w elektronice, później także sztuce użytkowej, paraniu się wydawnictwami white label, Daniel decyduje się odstawić swą dumę do kąta i wysłać demo. CD zawierające niedokończone projekty zostały wysłane do 5 najbardziej innowacyjnych wytwórni niemieckich, z których to otrzymał 3 odpowiedzi z prośbą o wydanie jego materiału. "Powiedziałem Andy'emu Vazowi,[ Background Records], że te projekty są nieskończone, a dzień, w którym otrzymałem od niego odpowiedź w tej sprawie był także dniem, kiedy pojawiło się próbne tłoczenie mojego singla Crankkongestion EP i od tej pory to toczy się jak reakcja łańcuchowa". Dzisiaj, po długiej ewolucji własnego brzmienia, alter ego Daniela - Frivolous stara się połączyć zainspirowaną romantyzmem najwyższej jakości futurystyczną produkcję ze starym duchem soulu. Również jego niezwykle dziwaczne występy, które inkorporują klasyczne instrumenty, wynalazki domowej roboty i wokale wrzucone w środowisko zbudowane na eksperymencie ze zgrzytającym, poszatkowanym funkiem, muzyką nowoczesną czy aktualnymi eksperymentami są przedłużeniem tego, co chciałby zawrzeć we własnej muzyce.
ESMONITESSO : Animacją i rozwojem najnowszej kultury, sztuki zajmuje się już od jakiegoś czasu. Najpierw, jeszcze w swoim rodzinnym mieście Toruniu, angażował się w popularyzację najnowszej, niekomercyjnej muzyki i promocję nowych mediów. Związany z nieistniejącym już klubem Diuna, odpowiedzialny był m.in. za imprezę Bi:sensual, będącą, jak na toruńskie warunki, zupełnie nowym pomysłem na inteligentną formę rozrywki.
Po zmianie miejsca zamieszkania na Gdańsk, jeszcze silniej angażuje się w promocję wydarzeń na przecięciu sztuki i rozrywki. Jako dj grywa w klubach Trójmiasta, zawsze prezentując muzykę, która łączy wyżej wymienione elementy. Od dwóch lat jego wysiłki ogniskują się na autorskim projekcie Plateaux ( [link widoczny dla zalogowanych] ), który łączy stronę audio ze sferą wideo, dodatkowo stanowi koncepcyjnie określony model estetyczny. Gościli nań uznani artyści, m.in. Dave Miller (Australia), Milosh i Skank( Słowacja), T-Polar (Irlandia), Narcotic Syntax (Niemcy), Antonelli Electr. (Niemcy), Jan Jelinek (Niemcy), Vladislav Delay (Finlandia), Akufen (Kanada), Jeff Milligan (Kanada), Murcof (Meksyk), Geoff White (USA), a także goście z Polski.
W najbliższym czasie ma zamiar energicznie zająć się kilkoma projektami muzycznymi (już jako muzyk, nie tylko organizator). W dalszej perspektywie pojawia się kreatywne łączenie własnej muzyki i obrazu, wideo (kolejna sfera zainteresowań).
105 L : 105L TO WSPÓŁTWÓRCA KOLEKTYWÓW MEKKATECH ORAZ AUDIOPORT.W RAMACH OBU PROJEKTÓW WSPÓLNIE Z ZEBO ROZPOCZĄŁ ORGANIZOWANIE CYKLICZNYCH IMPEZ (BIOCHEMICAL CAFE, DUB`TEST) POŚWIĘCONYCH SZEROKO ROZUMIANEJ NOWEJ ELEKTRONICE.
POSZCZEGÓLNE EDYCJE TYCH IMPREZ ODBYŁY SIĘ JUŻ W WIELU POLSKICH KLUBACH. NIEGDYŚ MOCNO ZAKORZENIONY W MUZYCE PUNK I DUB-REGGAE, OBECNIE ODNAJDUJE SIĘ W MUZYCE ELEKTRONICZNEJ KTÓRĄ UWAŻA ZA KONTYNUACJĘ SWEGO BUNTOWNICZEGO OKRESU.PODCZAS SETÓW STARA SIĘ PREZENTOWAĆ MUZYKĘ O DUŻEJ DAWCE EMOCJI.NIE ZAPOMINAJĄC O JAMAJSKIEJ WIBRACJI I PUNKOWEJ ZADZIORNOŚCI ŁĄCZY MINIMALNY TECH-HOUSE
Z MIKRO JAZZ-FUNKIEM.MUZYCZNEGO WSPARCIA UDZIELAŁ M.IN. TAKIM ARTYSTOM JAK SAFETY SCISSORS (PLUG RESEARCH,SCAPE),
SCION + PETE + RENE (TRESOR, BASIC CHANNEL), CHRIS KORDA (GIGOLO), PATRIK PULSINGER (CHEAP),JEFF MILLIGAN (REVOLVER), DAVE MILLER (BACKGROUND), JACEK SIENKIEWICZ (RECOGNITION, COCOON),SLG (TRAPEZ), DANIEL WETZEL (WMF), XING (DE:BUG)...
KRZYSZTOF BARAN aka CRIS MOUTON
Przygodę z deckami rozpoczął na przełomie 2002/2003r. w krakowskim klubie Chillout Cafe. Preferowanym przez niego stylem muzycznym, jak u większości początkujących, była wówczas mieszanka funky z dużym naciskiem na vocal house, w której bardzo dużą rolę odgrywały naturalne instrumenty (perkusja, gitara i trąbka) oraz mocne kobiece partie wokalne. Następnie zaczął się okres klubu Mute (Kraków), dzie przez dłuższy okres rezydował. Wraz z dj-ką Chilli, założył kolektyw muzyczny o nazwie - Medical.
Formacja ta miała na celu prezentować strikte elektroniczne klimaty; microhouse, deep i electro. Zafascynowany muzyka elektroniczna, zaczął miksować dźwięki click'owe z minimalowymi, podbudowując wszystko ciężkim basem. Jest jednym z założycieli krakowskiej formacji muzycznej o nazwie Transfigurato Cru: w skład której wchodza: Ania Grzywa.(grafik), Mikee (vizualizacje, fotografia, grafika komp.),
Bankok aka No-Signal (vizualizacje, fotografia, grafika komp.),
Leszek Szymaniec (fotografia, grafika komp.) oraz Mateusz aka Automatik (realizacja dźwięku,). Skład ten ma na celu promowanie nowatorskich projektów audio/video/foto.
Jest również współtwórcą projektu artystycznego OTO studio który, powołał do
życia razem ze smiff ’em, a o którym szerzej wiadomo będzie na początku 2007r.
Obecnie Cris najbardziej lubi bawić się muzyką nieprzewidywalną, budowaną na wielu płaszczyznach. Stara się trafić do bardziej wysublimowanych odbiorców. Ludzi, którzy podczas tańca wsłuchują się w historie opowiadaną w danym secie. Proponuje produkcje alternatywnych wytwórni; Kompakt, Trapez, Festplatten, Italic, Sender, Tic Tac Toe, Karloff,
Miał przyjemność gościć praktycznie we wszystkich krakowskich klubach; Prozak
Stalowe Magnolie, Rdza, Art. Club Błedne Koło, Fusion, ex. Fshut, Chillout Cafe, Boro Club, ex. Peweks DJ's Caffe, ex. Ilusion, ex. Mute i ex. Orange World of Mute, katowickim Mega Clubie, Sqandalu, Ego, Starówce w Cieszynie, warszawskich Luzztrach oraz w wielu innych. . Jednym z jego ulubionych miejsc w których gra sprawia mu ogromną przyjemność i satysfakcje, jest club ZOOM (Kraków).
Ma na koncie występy z takimi dj'ami i producentai jak: Jacek Sienkiewicz, Sascha Funke,
3 Channels, Cutmaster Jay, Kieron Bailey (Aquasky), Hwa Young oraz
projekt z ukrainskim myzykiem i kompozytorem, saksofonistą Vitalijem Ivanovem
(live act. fortepian, saksofon, gramofony)
Jego muzycznym guru są m.in: Mossa, Jeff Samuel, Miss Kittin, Frivolous, Sascha Funke, AGF, Murcof
SKAWSKI: Jeżeli chodzi o muzyke elektroniczną interesuje się nią od dłuższego czasu, a swoją przygodę z graniem rozpoczął stosunkowo niedawno. W październiku 2004 r. zakupił adaptery i inny potrzebny sprzęt oraz pierwsze płyty analogowe. Od tego czasu poświęcił się całkowicie muzyce. W jego setach usłyszymy wiele interesujących brzmień. Przeważa w nich muzyka: minimal, techhouse, itp. Jego ulubionymi wytwórniami są m.in. Poker Flat Recordings, Trenton, Highgrade, Trapez, Tresor, Recogniton czy Palette Recordings.
Post został pochwalony 0 razy
|
|